Które warto zasadzić? Jakie są ostatnio ogrodnicze hity? Oto kilka naszych propozycji:

 

  • Szparag Sprengera Asparagus – to piękna roślina domowa, wywodzące się z Afryki Południowej. Jego liście wyrastają na lekko wygiętych łodygach, co przypomina wyglądem gęstą masę. Można go posadzić w doniczce, jak i zawiesić w koszu. W pielęgnacji nie jest to roślina wymagająca. Najbardziej optymalna temperatura dla tej rośliny to 20-22°C. Należy ją podlewać regularnie, szczególnie w momencie wzrostu. Dobrze czuje się ona w półcieniu. Niekorzystne jej dla niej pełne słońce.

 

  • Ananas jadalny – najpierw wytwarzany jest kwiat, a później owoc. Ananasa hoduje się jako roślinę doniczkową. Jest to coś innego, co wyróżnia się na tle innych roślin w domu. Dlatego też tak chętnie stawia się go w nowoczesnych wnętrzach. Optymalna temperatura dla ananasa to 21°C. Jego liście mogą mieć nawet 90 cm długości.

 

  • Azalia – gatunek ten wywodzi się z Chin. To piękne, delikatne kwiaty, które kwitną w zimie. Mają barwę biało-różową lub nawet łososiową, przez co pięknie prezentują się w domu, ożywiając wnętrze. Okres rozkwitania zaczyna się zazwyczaj późniejszą zimą, zaś temperatura, która najlepiej wpływa na kwiat to nie więcej niż 16°C.

Theme: TheBuckmaker.com Wordpress Themes © 2017 Wiadomości z ogrodów    All rights reserved. Sign In to Edit this Site